Čistá, prírodná kozmetika bez chémie

Je dokázané, že 60% kozmetiky, ktorú aplikujeme na pokožku sa vstrebáva do tela. Pri výbere vhodnej kozmetiky odporúčame zvoliť také prírodné zložky, ktoré dodajú pokožke potrebné živiny, zvláčnia ju a nespôsobujú nežiaduce reakcie. Hlavnou výhodou rastlinnej kozmetiky je jej prirodzenosť, vďaka ktorej stimuluje a podporuje prirodzenú funkciu pokožky.

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky

Čistá, prírodná kozmetika bez chémie

Prírodná kozmetika šetrí vašu peňaženku a čas

Chcete vyriešiť konkrétny kožný problém čo najrýchlejšie a najlacnejšie?

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky - šetrí vašu peňaženku a čas

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky – šetrí vašu peňaženku a čas

Potom verte, že s najväčšou pravdepodobnosťou vyriešite problém len na chvíľu.

Syntetické látky vo väčšine kozmetických prípravkov len maskujú všetku chémiu a kožné problémy riešia len naoko. Pre dlhodobé zdravie pokožky jej dodajme všetko potrebné a chráňme ju pred vonkajšími vplyvmi. Na dosiahnutie tohto účinku by sme sa mali pravidelne starať o pokožku pomocou kozmetiky bez chémie. V tomto prípade kvalita vyhráva nad kvantitou. Vďaka prírodnej kozmetike bude naša pokožka zdravá a nezaberie veľa miesta v kúpeľni. Okrem toho ušetríme čas hľadaním a nákupom výrobkov, ktoré by vyriešili jeden z mnohých problémov spôsobených nekvalitnou kozmetikou.

Neobsahuje PEG ani parabény (syntetické zložky)


3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky – neobsahuje PEG ani parabény

Všetky syntetické zložky spôsobujú pokožke značné problémy. Takzvané PEG , t.j. polyetylénglykoly, pôsobia ako spojivo vody a oleja. Hojne zastúpené v ne- prírodnej kozmetike. Je vyrobená za použitia nedegradovateľných ropných látok, a preto je nešetrná k ekológii. Okrem toho vyvolávajú podráždenie a alergické reakcie u citlivej pokožky.  

Takisto pozor aj na parabény, tie narúšajú hormonálny systém a často sú tiež spojené s rakovinou prsníka. Najčastejšie sa pridávajú do sprchových gélov, telových krémov, dezodorantov a antiperspirantov ako konzervačné látky.

Nezaťažujme životné prostredie

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky

3 hlavné výhody prírodnej kozmetiky – nezaťažuje životné prostredie

Poslednou, ale nemenej významnou výhodou rastlinnej kozmetiky je nepochybne jej priateľskosť k planéte. Vo väčšine výrobkov bežnej kozmetiky, ktoré kupujete v drogérii, existuje niekoľko syntetických látok. Tie sú nezdravé nielen pre vás, ale aj pre okolité prostredie a zvieratá. Postupom času sa kozmetika, ktorú používame, vráti do prírody – buď cez kanalizáciu alebo ako odpadky. Nezabúdajme však, že jedného dňa toto miesto odovzdáme ďalšej generácii a preto sa pokúsme odovzdať ho v primerane reprezentatívnej forme.

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *